Günümüzde, pek çok hizmet geçtiğimiz yıllara göre farklı olarak sunulmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi yeni ürün ve hizmetler sunulmaya başlaması, yeni ihtiyaçların ortaya çıkması gibi birçok sebeple artık geçmiş hizmet ve ürünler yerine yeni hizmet ve ürünler kullanılmaya başlamaktadır. Bu hizmet ve ürünler genel olarak ticari alanda daha fazla görülmekte olup ticari ve ekonomik dünyanın genişliği bu durumu etkilemektedir. Merter motorlu kurye hizmetleri bu yeni sunulmaya başlanan hizmetlerden bir tanesidir. Günümüzde hala daha uygulanan kargo ve kurye hizmeti ihtiyaçları karşılamadığı için yeni bir kurye hizmetine olan ihtiyaçtan doğmuş bir durumdur. Motorlu kurye hizmeti taşımacılık hizmetini teslimatları tam zamanında yaparak gerçekleştirmektedir. Özellikle ticari alanda büyük öneme sahip olan bu durum normal kurye hizmetlerinin gerçekleştiremediği hizmeti sunmaktadır.

Motosikletli Kurye Hizmetleri

Merter moto kurye hizmetleri teslimatları zamanında yapma garantisi vermektedir. Bu durumu gerçekleştirmek için taşıma ve kurye işlemlerine motosikletleri kullanmaktadır. Motosiklet diğer araçlara göre hem hız hem de pratiklik konusunda avantaj sahibidir. İstanbul gibi trafik sorunu olan kalabalık şehirlerde ulaşım ve taşıma işlemleri büyük sorun yaşanmasına neden olabilmektedir. Motosiklet trafik yoğunluğu yaşanan ve tıkanma noktasına gelen şehirlerde yaşanan sorunları ortadan kaldırmaktadır. Diğer araçların arasından geçerek yoluna devam edebilmesi ile sayesinde gidecekleri yerlere zamanında ulaşmayı sağlayabilmektedir. Motosikletler bu avantajının yanı sıra taşıma konusunda dezavantaja da sahiptir. Taşımacılık işleri için tasarlanmamış olması sebebi ile diğer araçlara göre daha az yük taşımaktadır.

Tam Zamanında Teslimat

Motosiklet kullanarak gerçekleştirilmekte olan motorlu kurye hizmeti, özellikle ticari alanda önem taşıyan, teslimatları zamanında yapma garantisi sunmaktadır. Merter motor kurye ile sağlanan bu avantaj için teslimatta iki seçenek sunulmaktadır. İstenilirse teslimat hemen gerçekleştirilmektedir. Taşınacak olan eşya ve kurye unsurları teslim alındıktan sonra doğrudan teslimat adresin yönlendirilmektedir. Diğer seçenekte ise belirli bir teslimat saati ya da saat aralığı belirtilmektedir. Bu durumda da istenilen zamanda teslimat gerçekleştirilmektedir. Teslimatın zamanında gerçekleştirilmesi motosikletler ve onları kullanan tecrübeli kurye çalışanları ile mümkün olabilmektedir. Merter motorlu kurye hizmetleri zamanında ve özel teslimat hizmeti sunmaktadır.